| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
МЕНЮ
| Газифікація с. Комиші Сумської області природним газом двохступеневою системою поліетиленовими газопроводами з розробкою газифікації житлового будинку та технології будівництва поліетиленовими газопроводами з висвітленням технології зварювання поліетилено2.4.2 Газопроводи низького тиску Згідно вимог сумарна втрата тиску від ГРП до найбільш віддаленого приладу не повинна перевищувати 1200 Па. Гідравлічний розрахунок виконую методом питомих втрат тиску на тертя. Накреслюю розрахункову схему, на якій нумерую вузлові точки, проставляю напрямок руху газу і довжини ділянок. Спочатку знаходжу шляхові витрати газу на ділянках мереж згідно формули Vшл= Lпр*Vп, (2.18) де Lпр-приведена довжина ділянки, м; Vп -питома витрата газу, м3/год. Приведену довжину ділянки визначаю за формулою Lпр= Lг*Ке*Кз, (2.19) де Lг - геометрична довжина ділянки, м; Ке-коефіцієнт етажності (приймаю рівним одиниці); Кз - коефіцієнт забудови (для двосторонньої забудови Кз=1, для односторонньої забудови Кз=0,5; для магістрального газопроводу Кз=0). Питому витрату газу визначаю за формулою Vп= Vгрп/?Lпрі, (2.20) де Vгрп - навантаження на ГРП, м3/год; ?Lпрі - приведена довжина і-тої ділянки газопроводу, м. Розрахунки веду в формі таблиці (дивись таблицю 2.9). Таблиця 2.9-Шляхові витрати газу
Визначаю вузлові витрати газу по формулі Vj=0,5?mVшлі, (2.21) де Vшлі-шляхова витрата газу і-тою ділянкою, м?/год; m-кількість ділянок, які збігаються в і-ому вузлі. Вузлові витрати газу: V1 = 0,5*V1-2 = 0,5*0 = 0м3/год. V2 = 0,5 (V1-2 +V2-3 +V2-7) = 0,5 (0 +115+9) = 62 м3/год. V3 = 0,5 (V2-3+V3-4+V3-13= 0,5 (115+26+18) = 79,5 м3/год. V4 = 0,5 (V3-4+V4-5) = 0,5 (26+134) = 80 м3/год. V5 = 0,5 (V4-5+V7-5+V5-6) = 0,5 (134+28+171) = 166,5 год. V6 = 0,5*V5-6 = 0,5*171 = 85,5 м3/год. V7 = 0,5 (V2-7+V7-5+V7-8+V7-10) = 0,5 (9+28+156+24) = 108,5 м3/год. V8 = 0,5 (V7-8+V9-8) =0,5 (156+26) = 91 м3/год. V9 = 0,5 (V8-9+V9-10+V9-14) = 0,5 (26+141+15) = 91 м3/год. V10 = 0,5 (V9-10+V7-10+V10-11) = 0,5 (141+24+163) = 164 м3/год. V11 = 0,5 (V10-11+ V13-11 +V11-12) = 0,5 (163+26+15) = 102 м3/год. V12 = 0,5*V11-12 = 0,5*15 = 7,5 м3/год. V13 = 0,5 (V3-13+V13-11) = 0,5 (18+26) = 22 м3/год. V14 = 0,5*V9-14 = 0,5*15 = 7,5 м3/год. Сума вузлових витрат дорівнює навантаженню на ГРП: ?Vj = Vгрп= 1067 м3/год. Знаходжу розрахункові витрати газу: Вузол 12: V11-12 = V12 = 7,5 м3/год; V11-12 = 7,5 м3/год. Вузол 11: V13-11 + V10-11 = V11-12+V11 =7,5+102=109,5 м3/год; V13-11 = 29,5 м3/год; V10-11 = 80 м3/год. Вузол 13: V3-13 = V13-11 + V13 = 29,5+22=51,5 м3/год. V3-13 = 51,5 м3/год. Вузол 6: V5-6 = V6 = 85,5 м3/год. V5-6 =85,5 м3/год. Вузол 5: V7-5 + V4-5 = V5-6 + V5 =85,5+166,5 =252 м3/год; V7-5 = 102 м3/год; V4-5 = 150 м3/год. Вузол 4: V3-4 = V4-5 + V4=150+80=230 м3/год. V3-4 = 230 м3/год. Вузол 3: V2-3 = V3-4 + V3-13+V3 = 230+51,5+79,5=361 м3/год; Вузол 14: V9-14=V14 = 7,5 м3/год; V9-14 = 7,5 м3/год. Вузол 10: V9-10 +V7-10 = V10-11+V10 =80+164=244 м3/год; V9-10 = 190 м3/год; V7-10 = 54 м3/год. Вузол 9: V8-9=V9-14+V9-10+V9 =7,5+190+91=288,5 м3/год. V8-9 =288,5 м3/год. Вузол 8: V7-8 = V8-9 +V8 =288,5+91=379,5 м3/год. V7-8 = 379,5 м3/год. Вузол 7: V2-7=V7-5+ V7-8 + V7-10 +V7 =102+379,5+54+108,5=644 м3/год; V2-7 = 644 м3/год. Вузол 2: V1-2 = V2-7+V2-3+V2 =644+361+62=1067 м3/год. Мінімальний діаметр газопроводів мережі низького тиску становить Dз?S=50?2,9 мм. Результати гідравлічного розрахунку газопроводів низького тиску зводжу в таблицю (дивись таблицю 2.10) Таблиця 2.10 - Гідравлічний розрахунок газопроводів низького тиску
2.5 Газопостачання житлового будинку 2.5.1 Визначення витрат газу Згідно завдання розраховую газопостачання двохповерхового житлового будинку. В кухні встановлена газова плита типу ПГ-4, і опалювальний котел марки «Данко» Визначаю витрати газу, V, м3/год, кожним газовим приладом по формулі V=3,6*Q/Qнр *?, (2.22) де Q - теплова потужність газового приладу, кВт; ? - коефіцієнт корисної дії. Vпг = 3,6*11,116/37 = 1,13 м3/год., Vок= 3,6*15/37*0,82= 1,78 м3/год. Витрати газу квартирою, Vкв., м3/год, визначаю по формулі Vкв.= Vпг+ Vок, (2.23) Vкв.=1,13+1,78=2,91 м3/год. Розрахункову витрату газу визначаю по формулі Vр= Vн *Кsim, де Кsim - коефіцієнт одночасності [22], n - кількість квартир. Vр = 2,91*0,7=2,0,3 м3/год По витраті газу квартирою вибираємо лічильник: так як витрата газу квартирою складає 2,03 м3/год., тоді проектую встановлення лічильника типу G2,5. 2.5.2 Гідравлічний розрахунок внутрішньо будинкових газопроводів Гідравлічний розрахунок розпочинаю від точки підключення дворового газопроводу до вуличної мережі (точка 1). Кінцева точка розрахунку - останній газовий прилад найвіддаленішого стояка верхнього поверху. Рекомендуємий перепад тиску згідно ДБН складає 600Па. Так як втрата тиску на газовий лічильник ?Pл=200Па, а опір газової плити ?Pпг=100Па. Тоді допустимі втрати тиску будуть складати: ?P = 600 -200 - 100-60 = 240 Па. Діаметри газопроводів визначаю, користуючись номограмою низького тиску, по розрахунковій витраті газу на питомих втратах тиску. Розрахункову витрату газу визначаю за формулою: Vp = Vн Ksim, (2.24) Питому втрату тиску визначаю за формулою R = (2.25) де lp - сума розрахункових довжин по головній магістралі, м. Розрахункову довжину визначаю за формулою lp = L г (1 +) (2.26) де L - дійсна довжина ділянки газопроводу; ? - надбавка на місцеві опори, % Страницы: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 |
ИНТЕРЕСНОЕ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|