| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
МЕНЮ
| Виготовлення штока бурового насосу УНБ-6003.2 Розрахунок режимів різання010. Операція Фрезерно-центрувальна.Фрезерно-центрувальний верстат мод. МР-73.Перехід 1. Фрезерувати торці в розмір 1352 4,0.Різальний інструмент - фреза торцева, насадка ліва і прав. Д=125 мм. Z=8.Фреза 2210-0006Т15К6 ГОСТ 85 29-69Вимірний інструмент -шаблонРежим різання1. Глубина різання.2. Подача на зуб фрезиSz = 0.09 0.11 мм/зубПриймаємо Sz = 0,1 мм/зуб3. Швидкість різанням/хв..4. Частота обертання шпинделя фрезиПо верстату n=500 об./хв.5. Дійсна швидкість різання6. Хвилинна подачаSхв. = Sz·z·nфр =0,1·8·500=400 мм/хв.По паспорту верстата Sхв.=400 мм/хв..7. Потужність різанняNел. =4,0 кВтNеф. Nел.=5,5 < 7,5 кВт.8. Основний технологічний часПерехід 2. Свердлити центровий отвір по торцях.Різальний інструмент свердло центрувальне Р9М5 Д=6,3 ГОСТ 14952-75.Вимірний інструмент -шаблон і калібр - уступ 114·80·750.Режим різання1.2. Подача S=0,070,09 мм/об.Приймаємо по паспорту Sкор =0,085 мм/об.3. Швидкість різання 18 м/хв. [к.42.н]4. Число оборотівКоректуємо по паспорту верстатаnкор. =950 об/хв..5. Дійсна швидкість різання6. Потужність різанняNел. =1,1 кВт [ОМ стор 166]Nеф. Nел; .1,22 < 2,2 кВт.7. Основний машинний час020 операція. Фрезерна. Вертикально-фрезерний верстат мод. 6Р13. Перехід 1. Встановити і зняти деталь. Перехід 2. Фрезерувати 3 лиски в розмір 800,5 мм на глибину 2+0,5 мм. Різальний інструмент: фреза пальцева 2240-0205 ГОСТ 3755-73 Вимірний інструмент - глубиномір мікрометричний ГМ-100 ГОСТ 7470-78. Режим різання 1. Глубина різання . 2. Подача хвилинна Sz = 285 мм/хв. [к.252. стор.17] Коректуємо по верстату Sz = 285 мм/хв. 3. Швидкість різання м/хв. [К.Н 158 стор.112] 4. Число оборотів Коректуємо по паспорту nкор.=110 об./хв. 5. Дійсна швидкість різання 6. Потужність різання Nел. =0,5 кВт Nеф.пр. Nел.зв.; 0,7 < 2,8 кВт. 7. Основний технологічний час 030 операція. Токарна. Токарно-гвинторізний верстат мод. 1М63. Перехід 1. Встановити і зняти деталь Перехід 2. Точити поверхню 70-0,6 на l=1020.5 мм Перехід 3. Точити поверхню 74-0,6 на l=1080.5 мм Перехід 4. Точити поверхню 78-0,6 на l=300.3 мм Різальний інструмент - різець токарний прохідний з пластинкою твердого сплаву Т15К6 ГОСТ 18880-83 Вимірний інструмент - штангенциркуль ШЦ-ІІ-160-0,05 ГОСТ 166-80. Штангенглибиномір ШГ -250ГОСТ 162-73 Шаблон 222.509.07.003 Режим різання 1. Глубина різання Розрахунок для зх розмірів ведемо по найбільшому значенню. 2. Подача S = 0,35 0,50 мм/хв. [К3Н] Коректуємо по верстату Sкор = 0,4 мм/хв. 3. Визначаємо швидкість різання м/хв., де: Сv - коефіцієнт, що характеризує вид оброблювального матеріалу Cv=350; Xv, Yv, m - показники степені Xv=0,15; Yv=0,35; m=0,2. Кv - коефіцієнт, що характеризує конкретні умови роботи Kv=Km·Kст·K·Kохол.. - коефіцієнт якості оброблювального матеріалу [Т.9.М] Кст. =0,09 -коефіцієнт стану поверхні заготовки [Т.14.М] К - 1,0 - коефіцієнт головного кута в плані [Т.16.М] Kv=1,23·0,09·1,0·0,7=0,77 4. Число оборотів шпінделя Коректуємо по паспорту nкор.=500 об./хв. 5. Дійсна швидкість різання 6. Сила різання: де: - коефіцієнт, що характеризує вид оброблювального матеріалу =300 [Т.20.М] Хрz; Yрz; npz - показники степені Х=1,0; Y=0,75; n=-0,15. Кpz - коефіцієнт, що характеризує конкретні умови роботи Kpz=Kmp·Kст·K·К·Kz; - коефіцієнт матеріалу заготовки [Т.9.М] Кст. =0,89; К = 1,0 ; К =1,0; Кz =0,93 Kmz=0,89·0,85·1,0·1,0·0,93=0,7 Pz = 300·0.40,35 ·122,4-0,15 ·0,7·9,8=1795,6Н 7. Потужність різання Nеф. Nпр.=3,6 < 4,5 кВт. 8. Основний технологічний час Y=t·ctg900 =3.5·1,0=3,5 040 операція. Токарна. Токарно-гвинторізний верстат з ЧПУ мод 1Б732Ф3 Перехід 1. Встановити і зняти деталь Перехід 2. Точити поверхню 69,5-0,6 по l=2300.5 мм Перехід 3. Точити поверхню 70,3 по l=160.2 мм Перехід 4. Точити поверхню 71,0-0,25 по l=63,01.0 мм Перехід 5. Точити поверхню 68,5-0,6 по l=16,50.5 мм Різальний інструмент - різець токарний прохідний правий з пластинкою твердого сплаву Т15К6 ГОСТ 18880-83, головний кут в плані =900. Вимірний інструмент: калібр - скоба 69,5 h11, калібр - скоба 71,0 h7, штангенциркуль ШЦ-ІІ-160-0,05 ГОСТ 166-80, штангенглибиномір мікрометричний ГМ-100 ГОСТ 7470 -78, мікрометр МК-25 ГОСТ 6507-78 Режим різання 1. Глубина різання 2. Подача повздовжня S = 0,35 -0,50 мм/хв. [К.3Н] Коректуємо по верстату Sкор = 0,4 мм/хв. 3. Швидкість різання V=133 м/хв 4. Число оборотів шпінделя Коректуємо по паспорту nкор.=400 об./хв. 5. Дійсна швидкість різання 6. Потужність різання Nеф.пр. Nел.4,4 > 2,2 кВт. 7. Основний технологічний час 050 операція. Фрезерна. Вертикально-фрезерний верстат мод 6Р13 Перехід 1. Встановити і зняти деталь Перехід 2. Фрезерувати лиски в розмір 600,3 мм Різальний інструмент - кінцева фреза 2240-0203 ГОСТ 3755-78. Вимірний інструмент: мікрометр-50 ГОСТ 7470-80 глибиномір мікрометричний ГМ-50 ГОСТ 7840 -80. Режим різання 1. Глибина різання 2. Подача хвилинна Sхв. = 300 мм/хв. 3. Швидкість різання V=10 м/хв 4. Число оборотів шпінделя 5. Швидкість різання дійсна 6. Потужність різання Nеф.пр. Nел.=0,7< 2,8 кВт. 7. Основний машинний час 060 операція. Токарна. Токарно-гвинторізний верстат мод 1М63. Перехід 1. Встановити і зняти деталь Перехід 2. Точити конічну поверхню 1:24 по довжині l=1080,5 Перехід 3. Нарізати різьбу М64·3-6д Різальний інструмент - різець правий прохідний з пластинкою твердого сплаву Т5К10 ГОСТ 18880-75, різець фасонний канавочний Т15К6 ГОСТ 18882-73, різець різьбовий Т15К6 ГОСТ 1880-78. Вимірний інструмент: калібр-кільце конусне ГОСТ 7840-80, калібр-кільце різьбове ГОСТ 2090-81. Режим різання 1. Глибина різання 2. Подача Sпозд. = 3 мм/хв. Подача дорівнює кроку різьби. 3. Швидкість різання V=80 м/хв 4. Число оборотів шпінделя Коректуємо по паспорту верстата nкор. = 315 об/хв. 5. Дійсна швидкість різання 6. Потужність різання Nеф.пр. Nел.дв. 2,8< 7,5 кВт. 7. Основний технологічний час 070 операція. Токарна. Токарно-гвинторізний верстат мод 1М63. Перехід 1. Встановити і зняти деталь Перехід 2. Нарізати різьбу М68·4-6д Різальний інструмент - різьбовий різець ГОСТ 18880-78. Вимірний інструмент: калібр-кільце різьбове. Режим різання 2. Глибина різання 2. Подача S = 4 мм/хв., що відповідає кроку різьби. 3. Швидкість різання V=69,2 м/хв 4. Число оборотів n=315 об/хв. 5. Основний технологічний час 080 операція. Шліфувальна. Круглошліфувальний верстат мод 3151. Перехід 1. Встановити і зняти деталь Перехід 2. Шліфувати начисто поверхню 70 по 16 мм. Перехід 3. Поверхню 70,5 -0,25 по l=68,01.0 мм Різальний інструмент - шліфувальний круг ПП 30040205 24А40СТ1К5 ГОСТ 2424-76. Вимірний інструмент: мікрометр МК-800 ГОСТ 6501-75. Режим різання 1. Припуск на обробку 2П=0,4 мм 2. Швидкість різання V=3035 м/сек. 3. Число оборотів шліфувального круга Коректуємо по паспорту верстата nкор.=1500 об./хв. 4. Дійсна швидкість різання 5. Швидкість обертання деталі Vдет.=1,22,5 м/хв. [стм ІІ стор.465] 6. Число оборотів деталі По верстату nкор. =150 об/хв. 7. Дійсна швидкість деталі 8. Повздовжня подача стола S=3,000 мм/хв. 9. Поперечна подача круга Sкр =0,0071 мм/хід 10. Потужність різання Cn=0,1;t=0,2 мм;X=0,6;Y=0,7 Nеф.=0,1 · 320,8 ·1,00,6 · 980,7 = 5,2 кВт Nеф.пр. Nел.5 7,1 кВт. 11. Основний технологічний час 3.3 Розрахунок часу на обробку деталі (технічне нормування) Розрахунок часу ведеться в наступній послідовності. 1. Основний технологічний час дорівнює Т0 =Т01+Т02+Т03+...+Тоn Т0,Т01, Т02, Т03...Тоn - основний технологічний час на виконання окремих переходів 2. Допоміжний час Перехід 1. tуст. - час на установку деталі. Перехід 2. tпер. - час на перехід. tупр. - час на управління верстатом. tзам. - час на замір і контроль. tдоп. =tуст.+ tпер.+tупр.+tзам.. 3. Оперативний час Топ=Т0+Тдоп. 4. Час на обслуговування робочого місця, відпочинок і природні потреби % об. - процент часу на обслуговування від оперативного часу % відп. - процент часу на відпочинок від оперативного часу 5. Штучний час Тшт=Топ + Тобс. +Твідп. хв. Операція 010 - фрезерно-центрувальна. 1. Основний технологічний час T0=t01+t02=0,3+0,1=0,4 хв. 2. Допоміжний час Перехід 1 tуст=0,31 [К,9М] Перехід 2 tпер=0,24 [К,27М] tвим=0,10 [К,74М] tпер2=0,24+0,10=0,34 хв tдоп= tуст+ tпер2=0,31+0,34=0,65 хв 3. Оперативний час Топ=То+ Тдоп=0,4+0,65=1,05 хв. 4. Час на обслуговування робочого місця і відпочинок %обсл=3 (К.72М) %відп=7% [К.36М] 5. Штучний час Тшт= Топ+Тобл+Твідп=1,05+0,03+0,07=1,15 хв. Аналогічно розрахунок часу проводимо для всіх технологічних операцій і зводимо їх в таблицю
|
ИНТЕРЕСНОЕ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|